Festyn św. Krzysztofa to impreza, którą Automobilklub Stargardzki zorganizował pierwszy raz 27 lipca 2003 r. z inicjatywy kapelana klubu Krzysztofa Jęczmionkę. Od samego początku przy organizacji imprezy wsparcia udziela miasto Stargard.

Impreza ma charakter motoryzacyjny z atrakcjami dla całej rodziny. Wstęp dla widzów jest bezpłatny. Odpłatny jest tylko udział w konkurencjach takich jak wyścigi na 1/4 mili czy MINI OES [próba sprawnościowa].

Jedną z głównych atrakcji imprezy nie przerwanie od lat jest wyścigi na 1/4 mili gdzie dopuszczone są nie tylko auta osobowe i motocykle ale co rzadko spotykane, również ciężarówki oraz inne pojazdy napędzane silnikiem spalinowym.

Nieodłącznym punktem każdej edycji festynu jest polowa msza św. wraz z poświęceniem pojazdów.

Ponad to podczas festynu prezentują się firmy, stowarzyszenia oraz kluby z branży motoryzacyjnej. Odbywają się także pokazy ratownictwa podczas symulowanego wypadku drogowego.

W swojej historii festyn oferował m.in takie atrakcje jak pokazy Auto Demolki [tz. Crash Derby], wybory Miss Turbo oraz konkursy jazdy sprawnościowej na czas, obecnie w formie MINI OES’u.

Festyn św. Krzysztofa jest jedyną jak do tej pory tego typu imprezą w regionie. Jest to także największe przedsięwzięcie organizowane przez Automobilklub Stargardzki z szerokiego wachlarza naszych imprez.