Łukasz Zbrzeźny wywalczył tytuł mistrzowski MINI OES 2016.

8-mini-oes-2016-306

Reprezentant AK. Koszalińskiego startujący Audi S4 wygrał cztery rundy, dwukrotnie był na drugim stopniu podium. Na trzeciej rundzie zanotował 9’tą lokatę z której punkty zgodnie z regulaminem pucharu mówiącym o odliczeniu najsłabszego wyniku zostały odjęte. W finale uplasował się na miejscu siódmym. Łącznie zgromadził 168 pkt.

Vice Mistrzem sezonu 2016 został Jacek Tarazewicz.

_dsc0139

Zwycięzca 3 rund jako jeden z nielicznych uczestniczył we wszystkich ośmiu rozegranych MINI OES’ach sezonu 2016. Jacka mogliśmy oglądać w przeciągu sezonu w różnych modelach Subaru Imprezy. Zawodnik Rajdowego Gorzowa startujący od wielu lat w imprezach AK. Stargardzkiego wyprzedził w finałowej rundzie Łukasza Zbrzeźnego o dwie lokaty. Jednak to nie wystarczyło aby w ostatecznym rozrachunku zdobyć najwyższy tytuł : różnica wyniosła 9 pkt.

Tytuł II Vice Mistrza zdobył Tomasz Buńka.

6-mini-oes-2016-5

Zawodnik Auto Klubu Szczecin starty w pucharze MINI OES 2016 zaczął od absencji. Następnie miejsca trzecie [trzykrotnie] przeplatały się ze słabszymi występami. W finałowej rundzie odniósł potrójne zwycięstwo : w klasyfikacji generalnej, klasie III oraz klasie Profi. Łączny wynik Tomka startującego Audi A4 Quattro to 143 pkt.

MINI OES 2016 – klasyfikacji końcowa

W sumie w sezonie MINI OES 2016 udział wzięło 86 uczestników. Aby zostać sklasyfikowanym w końcowych wynikach należało uczestniczyć w co najmniej 2 rundach. Wymóg ten spełniło ostatecznie 39 uczestników.