Festyn św. Krzysztofa to impreza, którą Automobilklub Stargardzki zorganizował pierwszy raz w 2003 r. Impreza ma charakter motoryzacyjny z atrakcjami dla całej rodziny np. : wyścigi na 1/4 mili samochodów, motocykli oraz ciężarówek, próby sprawnościowe, pokazy oldtimerów, aut tuningowanych, car audio i prezentacje firm z branży motoryzacyjnej i nie tylko.

Wśród atrakcji festynu m.in :

WYŚCIGI NA 1/4 MILI BMW Klub Szczecin
W wyścigu na „ćwiartkę” będą mogli się zmierzyć kierowcy aut osobowych, motocykli oraz ciężarówek. Atrakcję przygotował BMW Klub Szczecin
Szeroki podział na klasy. Najlepsze uzyskane wyniki wyłonią zwycięzców w każdej kategorii/klasie.

MINI OES naszywki.pl 2014 

Próba sprawnościowa dla każdego – auta osobowe

Konkurencja polega na pokonaniu autem wytyczonej trasy zgodnie ze schematem w jak najkrótszym czasie. Z próbą sprawnościową [MINI OES] uczestnik może zmierzyć się pięciokrotnie. Czas najszybszego przejazdu liczony będzie do klasyfikacji generalnej rundy. Podział na klasy zależny od pojemności silnika. Zakręty,nawroty, slalom, tu o wygranej decydować będą głównie umiejętności kierowcy !

> TUNING <

Przerobione auta, car audio, airbush. Zapraszamy wszystkich posiadaczy nietypowych pojazdów do wystawienia się na terenie imprezy [za darmo].

> OLDTIMERY <
Sekcja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Stargardzkiego wraz z gośćmi zaprezentują zabytkowe auta oraz motocykle.

> MILITARIA <
Sekcja Pojazdów Militarnych Automobilklubu Stargardzkiego wraz z zaproszonymi gośćmi pokażą pojazdy militarne.

> BEZPIECZEŃSTWO <
Pokazy ratownictwa drogowego
Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie Szczecińskim zaprezentują swoje umiejętności podczas zainscenizowanej akcji ratowniczej przy wypadku samochodowym z płonącym pojazdem.
Symulator zderzeń
Będzie można w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach siedząc w fotelu samochodowym poczuć siłę uderzenia jaka działa na kierowcę podczas zderzenia czołowego.

> MSZA ŚWIĘTA ORAZ POŚWIĘCENIE POJAZDÓW <
Nieodłączny punkt programu każdego Festynu św. Krzysztofa. Polową mszę świętą wraz z poświęceniem pojazdów poprowadzi kapelan Automobilklubu Stargardzkiego Krzysztof Jęczmionka.

> PARADA ULICAMI STARGARDU <
Motocykliści w towarzystwie oldtimerów opuszczą na chwilę Festyn i wyruszą na ulice Stargardu, aby zaprezentować się mieszkańcom w widowiskowej paradzie.

> ROWEROWA MASA KRYTYCZNA <
Około godziny 11:15 festyn odwiedzi Rowerowa Masa Krytyczna prowadzona przez Stargardzkie Porozumienie Rowerowe

> MZK zapewnia dojazd na festyn z przystanków po trasie lini 9, 17, 20. <
Szczegóły na www.mzk.stargard.pl